• Na výlet za poznaním...

• sa vybrali siedmaci spolu s rodičom do obce Bojná, na Hradisko-Valy. Pre deti bol zážitkom a zároveň učením v prírode. Prezreli si archeologické nálezisko z obdobia Veľkej Moravy, spoznali život starých Slovanov. Navštívili požiarnu zbrojnicu v obci, kde im dobrovoľný hasič, ujo Janko, predviedol novú techniku. Nechýbal hasičský guláš a slovo povzbudenia na záver výletu pridala naša pani riaditeľka.

• Outdoorové vyučovanie

• Čo sa to u nás znovu dialo? Slniečko nám nadelilo krásny deň a preto sme skúsili vyučovať netradične - vonku. Využili sme deň detí aj na takéto veselé hodiny matematiky, slovenského jazyka, prírodopisu či hudobnej výchovy. Zabavili sme sa všetci - žiaci aj dospeláci. Odborne sa takáto výučba volá outdoorová, po slovensky škola vonku. A to že si takúto outdoorovú výučbu zopakujeme, je viac než isté!!!

• Čítanie nás baví

• Dňa 26.5.2022 sa v našej školskej knižnici zišla odborná porota, aby vyhodnotila čitateľskú súťaž Čítanie nás baví za rok 2021/22. Rozhodovanie poroty nebolo jednoduché, tento rok sa do súťaže zapojilo 20 škôl, ktoré posielali veľmi pekné, kreatívne práce. Veď posúďte sami, konečné výsledky sa dozviete z výsledkovej listiny TU