• Florbal

• PRIŠLI, VIDELI, ZVÍŤAZILI!
            Vo štvrtok, 25. mája sa naši žiaci zo 6. a 7. ročníka zúčastnili II.ročníka florbalováho turnaja žiakov špeciálnych základných škôl, ktorý usporiadala Špeciálna základná škola v Prievidzi pod záštitou viceprimátora mesta Prievidza. Na turnaji sa zišli žiaci zo šiestich špeciálnych škôl. Zápasy prebiehali počas celého dopoludnia a naši florbalisti porazili všetky tímy vo vzájomných zápasoch a odniesli si zaslúžené prvenstvo. Ich výkon ocenili nielen usporiadatelia a rozhodcovia, ale aj súperi. Domov si priniesli nielen medaily a nádherný
            pohár, ale aj krásne športové zážitky. Gratulujeme!

• Šikovná ihla

• Dňa 24.5. 2023 sa uskutočnila súťaž „Šikovná ihla“  v Bánovciach nad Bebravou. Súťažiaci boli rozdelení do dvoch kategórií, kde si overovali praktické zručnosti v technike vyšívania. Cieľom súťaže je podporovať tvorivosť a kreativitu žiakov, vzbudiť záujem o tradične ľudové remeslá a využívať efektívne voľný čas.

• Príprava jedál a výživa

• Žiaci praktickej školy na Príprave jedál a výžive sa učia organizovať si prácu, dodržiavať bezpečnostné a hygienické predpisy, správne stolovať a vedieť využívať návod v kuchárskych knihách. Získať praktické zručnosti pri príprave jednoduchých jedál. Takto sa  vieme zvŕtať  v kuchyni...

• Dopoludnie v knižnici

• Návštevu Tríbečskej knižnice absolvovali žiaci II.st. na úseku literatúry pre deti a mládež. Pripravené podujatia sa zameriavali na enviromentálnu a regionálnu výchovu. Žiaci sa aktívne zapojili do zážitkovej aktivity o zaobchádzaní s odpadom. Virtuálne preleteli nad Slovenskom, spoznali jeho históriu, kultúru, krásy. Uplatnili svoje teoretické i praktické znalosti a opäť sa niečo nové naučili. Poďakovaním a potleskom sa odmenili pani knihovníčkam za vynaloženú námahu a takto vyjadrili aj svoju radosť a spokojnosť.