• Súťaž zručnosti „A je to“

• Naša škola sa opäť zúčastnila krajského kola v  súťaži zručnosti pod názvom „A je to“ v Bánovciach nad Bebravou. Umiestnili sme sa na peknom  2. mieste. Dvojčlenné zmiešané družstvo predviedlo svoje tvorivé a pracovné zručnosti na  ôsmich  stanovištiach. Súťažiaci aktívne plnili jednotlivé  úlohy, ktoré boli bodované podľa kvality, rýchlosti a presnosti splnenia zadanej úlohy. Jednotlivé stanovištia boli zamerané na prácu s papierom, modelovanie, skrutkovanie, prišívanie gombíkov, žehlenie, navliekanie koráliek, domáce práce či  poznávanie rôznych druhov prírodnín. Organizátorom sa chceme poďakovať za prípravu súťaže a zároveň aj naším súťažiacim M. Zacharovej a V. Zacharovi za úspešne reprezentovanie školy. Tešíme sa na ďalší  ročník súťaže.

• Návšteva Tríbečskej knižnice

• V máji žiaci II. stupňa absolvovali návštevu Tríbečskej knižnice. Oboznámili sa s informáciami o novinkách z fondu detskej literatúry a získali poznatky z obsahu niektorých zaujímavých kníh. Zároveň si mohli prelistovali tie, ktoré ich zaujali. Okrem toho absolvovali vedomostný kvíz z prírodovednej i spoločenskovednej oblasti. Podujatie bolo pekným zážitkovým učením v príjemnom prostredí. Odchádzali sme s vedomím, že čítanie kníh nie je na škodu. Práve naopak....