• Súťaž v prednese poézie a prózy

• Dňa 20.3.2024 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže. Žiaci si zmerali sily v prednese poézie a prózy. Prezentovali texty a básne prevažne z dielne slovenských autorov. Umelecké výkony hodnotila porota, do ktorej bola prizvaná zástupkyňa Tribečskej knižnice v Topoľčanoch pani Machová. Ocenení žiaci získali vecné odmeny. Všetci, ktorí sa umiestnili na prvom mieste budú našu školu reprezentovať v krajskom kole recitačnej súťaže, ktorá sa bude konať v Novej Vsi nad Žitavou. Všetkým recitátorom ďakujeme za účasť a výhercom srdečne gratulujeme.

• Deň ľudovej rozprávky.

• Už niekoľko rokov si pripomíname deň narodenia nášho najväčšieho zberateľa slovenských ľudových rozprávok Pavla Dobšinského. Je to krásna tradícia. Dnes tomu nebolo inak  s rozprávkou Remeslo má zlaté dno, ktorá nás vtiahla do deja  až tak, že sme si priestory školy premenili na veľkú dielňu, v ktorej si žiaci mohli vyskúšať rôzne ľudové remeslá.

Navštívili nás aj šikovní umelci, ktorí vo svojom voľnom čase s láskou a ochotou vytvárajú a prezentujú ľudovú tvorbu, a pripomínajú krásu tradičných remesiel:  košikár Karol Kozák, ktorý plietol s deťmi  korbáče a pani Janka Moravanská, ktorá ukázala deťom rôzne techniky zdobenia veľkonočných vajíčok. Deti s pani učiteľkami si vyskúšali rôzne drobné remeselné práce a techniky spracovania tradičných materiálov.

• Zážitkové vyučovanie v enviro učebni v Topoľčanoch.

• Žiaci na I. stupni veľmi zaujímavo obohatili jeden zo svojich vyučovacích dní v novej enviro učebni v Topoľčanoch. Inovatívne a komplexne pod jednou strechou získali množstvo nových pútavých environmentálnych poznatkov  hravou a interaktívnou formou a to  prostredníctvom tabletov i náučných a workshopových tabúľ. Dozvedeli sa veľa informácii z oblasti odpadového a vodného hospodárstva i obnoviteľných zdrojov a taktiež zo života niektorých zvierat v regióne Topoľčian. Deťom sa aktivity veľmi páčili.

• Tvorivé dielne: „ Popoluška“

• Naše deti sa naplno realizovali v tvorivých dielničkách na tému klasickej rozprávky: „Popoluška“. Aktivity vykonávali vo viacerých  kreatívnych tímoch a pri práci využívali aj rôzny netradičný materiál.

Dievčatá vytvorili pre Popolušku krásne plesové šaty a črievičky, no a chlapci zase vyčarovali kráľovský kočiar, na ktorom sa viezla na bál. Z pod šikovných rúk detí vyšli aj výtvory operených holúbkov - najznámejších pomocníkov Popolušky. Deti sa s radosťou na Popolušku  aj zahrali a zasúťažili si o to, kto bude najrýchlejší a najšikovnejší v triedení rôznych strukovín. Nakoniec zhotovili pre Popolušku aj korále z chutných a voňavých pukancov, na ktorých si v závere aj pochutili.