• Vianočné dekorácie

• Zázračný čas vianočný už pomaličky prichádza.  Žiaci II. A však tvorivou  vianočnou atmosférou žili celé týždne. Svojimi šikovnými rúčkami vytvorili malých vianočných škriatkov a rôzne iné ozdoby, ktorými spestrili vianočný stromček a vyrobili i množstvo krásnych výtvorov na vianočné trhy.

• Vianočná výzdoba v PŠ

• Na hodinách výtvarnej výchovy v Praktickej škole, žiaci majú príležitosť pracovať s rôznymi materiálmi, aby vytvorili svoje vlastné zimné umenie. Posaďte sami, ako si vyzdobili triedu obrázkami zimných krajín, farebnými kolážami snehuliakov, postáv a vianočnými vinšmi.

• Vianočné pečenie

• Dievčatá 7. a 8. ročníka sa zapojili do vianočných príprav. Napiekli výborné medovníčky, ktoré sa predávali na vianočných trhoch v meste. Pripravili tiež koláčiky na vianočné posedenie. Zaslúžia si veľkú pochvalu.

• MMA

• Aktívny pohyb sa nám natoľko zapáčil, že sme si aj tento rok pozvali do našej školy Mareka Herdu, prezidenta slovenského zväzu- MMA, ktorý nám spestrí hodiny telesnej a športovej výchovy. Učí našich žiakov, že bojové umenie nie je len o fyzickej vytrvalosti a sile, ale predovšetkým rozvíja sebadisciplínu, rešpekt a zvyšuje dôveru.

• Hodina kódu

• Starší žiaci od 4. do 8. decembra sa zapojili  do projektu „HOUR OF CODE“. Na hodinách  informatiky sa učia základy programovania, rozvíjať schopnosť riešiť problémy, ako aj logiku a tvorivosť. Základným úspechom projektu  je pre nás overiť si doteraz nadobudnuté digitálne zručnosti a vedomosti.

• Súťaž „A je to!“

• Dnes naši žiaci sa zúčastnili tretieho ročníka súťaže zručnosti z pracovného vyučovania „A je to!“ v ŠZŠ Bánovciach nad Bebravou. Starosta mesta pán Gašparík zahájil súťaž príhovorom a žiaci zatancovali zimný tanček. Všetci súťažiaci boli veľmi šikovní, snažili sa čo najlepšie, najpresnejšie, najrýchlejšie plniť jednotlivé disciplíny. Naša škola získala 1. mesto. Ďakujeme za pozvanie a tešíme sa na ďalší ročník súťaže.

• Mikuláš a predvianočný čas

• Každoročný sviatok svätého Mikuláša naše deti oslávili netradične. Mikuláša privítali a odmenili krásnym programom plným kolied, piesní, vinšov a tancov. Za pekné vystúpenie každý dostal od Mikuláša sladký balíček.

• Najkrajší vianočný stromček

• Ďakujeme mestu Topoľčany, že sme sa mohli zapojiť do súťaže o najkrajší vianočný stromček, ktorý si dnes vyzdobili naše deti zo SŠI Tovarnícka.

• Duševné zdravie a závislosť

• S príslušníkom Mestskej polície v Topoľčanoch pánom Krajčim  rozoberali žiaci II. stupňa ďalšiu závažnú tému ,,Duševné zdravie a závislosť". Dozvedeli sa, kto je za čo zodpovedný a aké následky môže mať užívanie pre nich nevhodných látok. Na záver si žiaci vyskúšali pohyb v okuliaroch simulujúcich stav človeka po požití alkoholu.