• Chráňme si zvieratá v zime

• Zimné mesiace zvieratá a vtáctvo potrebuje ľudskú pomoc na prezimovanie. Naši žiaci vytvárajú prostredie, ktoré bude pre zvieratá priateľské. Sledujú náučné videá o prírode, diskutujú a vyrábajú kŕmidlá, ktoré umiestnili na školskom dvore. So záujmom sledujú, ako sa vtáčiky prikrmujú a radostne štebocú. Tieto aktivity podporujú záujem o prírodu, ale aj zodpovednosť voči ochrane zvierat a ich prostredia.

• INKLUZÍVNA ŠPORTOVÁ OLYMPIÁDA

• Žiaci našej školy sa zúčastnili 1. ročníka INKLUZÍVNEJ ŠPORTOVEJ OLYMPIÁDY pre žiakov základných a špeciálnych základných škôl Nitrianskeho kraja. S nadšením si zašportovali a v populárnej hre „Boccia“ získali pekné 4. miesto.

• Červené stužky - vyhodnotenie

• V rámci celoslovenskej výtvarnej súťaže Červené stužky nám urobila radosť Karolínka Danišková z I. B triedy. Pod vedením pani učiteľky Kňazovickej vytvorila kúzelné dielko, ktoré získalo ocenenie v súťaži a bolo zaradené medzi práce, z ktorých bol zostavený kalendár na rok 2024. My sa teda Karolínkinmu obrázku budeme tešiť v máji.

• Čo tvoríme na pracovnom vyučovaní

• Žiaci 9. ročníka nečakajú na prvé jarné dni, ale už v predstihu sa chystajú na jar a začali s výsevom plodín do kochlíkov. Nezabudli ani na hmyz a počas zimných mesiacov vyrobili krásny hmyzí hotel. Tak včielky, lienky, mravčeky, vitajte u nás.

• Deň pre bezpečnejší internet

• V dnešnej digitálnej dobe aj naši žiaci si pripomínajú „Deň bezpečného internetu“. Je nevyhnutné, aby mali informácie o správnom a bezpečnom používaní internetu, webových stránok a sociálnych sietí. Cieľom vzdelávacích  aktivít je poskytnúť žiakom nástroje na bezpečnú a zodpovednú online komunikáciu. Treba predchádzať rizikám, ako sú kyberšikana, nevhodný obsah alebo zneužívanie osobných údajov. Žiaci sa radi zapájali do prednášok, aktivít a diskusií v škole.

• MODUL KARATE "Zahraj si: UBRÁŇ SA!"

• Aktívny pohyb sa nám natoľko zapáčil, že sme si so žiakmi spravili výlet do miestneho  Karate klubu KUMADE Topoľčany, kde pán tréner Tomáš Kleman naše detská  poriadne rozhýbal. Precvičil si s nimi správne dýchanie, držanie tela, koordináciu. Naučil deti, ale aj našich učiteľov rôzne postrehové hry. Vyskúšali si pár základných techník a prvkov z pohybovej prípravy karate za čo veľmi pekne ďakujeme. Deti si to budú ešte dlho pamätať, či už v podobe zdravej svalovice,  ale aj veselých zážitkov.