• Učenie hrou

• Učenie sa v školách na celom svete mení čoraz viditeľnejšie. Dokonca aj učitelia už v tomto procese zohrávajú úplne inú rolu ako kedysi. Hrobové ticho na hodinách vystriedali diskusie a sedenie v laviciach bez pohnutia s rukami za chrbtom pri výklade učiva vymenili mnohí pedagógovia za zábavné učenie hrou. Ako učivo pochopiť jednoduchšie? Učitelia neustále hľadajú možnosti, ako svoje vyučovanie vylepšiť, aby boli deti prirodzene motivované a chceli vedieť viac. Jednou z možností je hra.

Mgr. Daniela Božiková

• Tešíme sa na pracovné vyučovanie

• Vyrobiť recyklovaný papier, šiť, pracovať s pílkou, či pripraviť jednoduchý šalát zvládnete hravo, keď sa tešíte na pracovné vyučovanie. Hodiny  sú zamerané na získanie základných vedomostí a zručností z rôznych oblastí ľudskej činnosti. Žiaci nadobudnú nielen teoretické vedomosti, množstvo úloh je totiž zameraných na praktické zručnosti a prácu s rôznym materiálom a rôznymi technikami. Tým sa rozvíjajú pracovné zručnosti žiakov, ktoré sú nevyhnutné pre ich ďalšie životné a spoločenské uplatnenie.

Mgr. Daniela Božiková

• Dr. Klaun

• Dnes v škole sme sa nasmiali a pripomenuli, že smiech je najlepší liek. Našu náladu a úsmev na tvári vyčaril  Dr. Klaun z Fondu Klaun z Trenčianskej nadácie. Predstavenie „Snehuliačkovci“ bolo  inšpiratívne, zaujímavé a interaktívne. Kto aktívne nevystupoval, tak tlieskal za výborný herecký výkon pána Vladimíra Zeteka z divadla Žihadlo. Ďakujme za nezabudnuteľný zážitok.