• Póla radí deťom

• Opäť k nám zavítal nám dobre známy pán Juraj Krajči, príslušník mestskej polície v Topoľčanoch. Rozprával nám o projekte Policajného zboru SR ,,Póla radí deťom". Tá deťom vysvetľuje rôzne životné situácie a radí im, ako sa majú bezpečne hrať doma i vonku, bicyklovať, prechádzať cez cestu. Tiež ako sa chrániť pred cudzími ľuďmi, šikanou, či závislosťou. Nakoniec nás čakala príjemná zábava so zaujímavými úlohami.

• DEŇ ĽUDOVEJ ROZPRÁVKY

• Rozprávky sú pre nás príjemným relaxom, únikom z reality, ale aj poučením a zdrojom fantázie. A preto si deň ľudových rozprávok každý rok pripomíname. Žiakom  sme priblížili život, tvorbu a poslanie „rozprávkového kráľa“ Pavla Dobšinského.  Dozvedeli sa ako sa šírila a  dostala až k nám ľudová rozprávka. Objavili dobrých aj zlých rozprávkových hrdinov.  Rozšírili si slovnú zásobu o archaizmy, riešili úlohy a na záver sa pohodlne usadili a prežívali  dobrodružstvá s rozprávkovými hrdinami.

• Spevácka súťaž

• Dňa 16.3.2023 sa konala Spevácka súťaž. V našej škole sa ozývali známe i menej známe slovenské piesne v podaní našich  talentovaných žiakov. Spríjemnením bolo aj vystúpenie mladej heligonkárky Sofie Grigovej, ktorá oboznámila žiakov s krásou tohto nástroja. Súťažilo sa v 2 kategóriách:

1.kategória:   1.Lilien Matejčíková

2.Oliver Kováč a Eugen Pihík

3.Monika Lacková

Cenu poroty v tejto kategórii ziskala Mária Ráczová

2.kategória:   1.Kevin Karvay a Simon Rác

2.Vanesa Dobošová

3.Samuel Cifra

Cenu poroty v tejto kategórii získala Zuzana Surmajová

Osobitné uznanie si zaslúžia žiaci Praktickej školy Dávid Dvonč, Stanislav Zachar a Tomáš Andreutti.