• Keď je učenie pre poučenie

• Ďalšou závažnou témou, ktorú preberali žiaci 2. stupňa s príslušníkom mestskej polície J. Krajčim, bolo obchodovanie s ľuďmi. Dozvedeli sa o nástrahách, ktoré môžu čakať na naivných a neskúsených ľudí, ktorí hľadajú prácu v zahraničí, na čo si majú dávať pozor a ako sa správať k neznámym ľuďom.

• Regionálna súťaž Čítanie nás baví.

• S koncom školského roka prichádza aj bilancovanie práce žiakov počas desiatich mesiacov. V našej škole je spojené aj s bilancovaním a vyhodnotením našej najväčšej súťaže, v čítaní s porozumením.

Miško Knižko sprevádzal deti z 21 škôl rovných 8 mesiacov knižkami a príbehmi v regionálnej súťaži " Čítanie nás baví" a práve teraz sa ceny a odmeny dostali k svojim majiteľom. Gratulujeme oceneným a ďakujeme všetkým prihláseným, že bolo z čoho vyberať, ako aj porotám, že nám s týmto výberom pomohli. Toto podujatie bolo realizované s finančnou podporou NITRIANSKEHO SAMOSPRÁVNEHO KRAJA. Všetkým víťazom ešte raz blahoželáme a želáme pekné prázdniny.

• Čestné uznanie

• Slovenský olympijský a športový výbor vo výtvarnej súťaži " Paríž 2024 - Olympijské hry mojimi očami", udelil našej žiačke Ivanke Godálovej  z I.C triedy, čestné uznanie za jej dielko slovenského víťaza v plávaní, čo nám urobilo veľkú radosť. Ďakujeme.

• Súťaž zručností

• Aj žiaci Praktickej školy si zmerali sily v súťaži Malý majster, malá majsterka.

Poriadne sa pri plnení úloh zapotili. Súťažili zmiešané dvojice, ktoré si navzájom pomáhali. Nakoniec vyhrali najlepší.

• Výtvarná súťaž- kreslenie kriedami na chodník

• "V každom z nás je kúsok umelca." Čo potvrdili aj žiaci našej školy na krajskej súťaži výtvarnej výchovy žiakov ŠZŠ s názvom "Farebný svet" v Partizánskom. Umiestnili sa na 1. mieste v kategórii variantu B, 1. mieste druhého stupňa variantu A a 2. mieste prvého stupňa variantu A. Víťazom srdečne gratulujeme a tešíme sa spolu s nimi.

• Futbalový turnaj žiakov špeciálnych základných škôl

• Naša škola organizovala 29.mája regionálne podujatie "Futbalový turnaj žiakov špeciálnych základných škôl". Pozvanie prijalo 9 školských družstiev z Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja. Diváci počas turnaja mali možnosť sledovať trinásť krásnych zápasov, ktoré sa odohrali v duchu fair play. Korunku pre najlepšieho strelca si odniesol náš žiak Simon Rac. Víťaznú trofej nad hlavu zdvihli práve naši žiaci, ktorí odohrali výborný turnaj. Chlapcom veľmi pekne ďakujeme za reprezentáciu školy a blahoželáme 1 miestu na turnaji.

• Ul. Tovarnícka: 038/5320021
          Ul.Dr. Pantočku: 038/5225330