Hlavné menu

2016/2017 2015/2016 2014/2015 2013/2014 2012/2013 2011/2012 2010/2011 2009/2010

Aktivity školy

2016/2017

Schyľuje sa ku koncu roka a my sme dostali poštu  od ŠZŠ Šurany, v ktorej sa skrývalo milé pozvanie  na 4. ročník stretnutia žiakov vzdelávaných vo variante B pod názvom

„Chceme sa hrať, smiať a byť šťastní“.

 Stretnutie bolo orientované na pracovné vyučovanie – vystrihovanie, lepenie, maľovanie, navliekanie, súťaživé hry..... no proste samá radosť a zábava. Spoločnými silami sme vyrobili mandalu z prírodnín, margarétky z papiera, vtáčikov zo štipcov  a náramky, ktorými sme vyzdobili aj pani učiteľku. Popri práci sme sa rozprávali a smiali s novými kamarátmi. Všetko môžete vidieť na fotkách J a zažiť  znovu o dva roky, keď sa toto stretnutie uskutoční už piaty krát.  Za pozvanie ďakujeme, bolo výborne. S úsmevom, Vaša I.B

Asi pred mesiacom nám pani zástupkyňa oznámila, že bude vyberať žiačky na športovú olympiádu do Levíc. Veľmi sme sa potešili, lebo z dievčat tam ešte nikto nebol a mohli by sme byť prvé účastníčky tejto olympiády. Naša snaha na hodinách telesnej sa nám vyplatila -vybrali nás. Do Levíc sme teda vyrazili v vo štvrtok ráno my dve, päť chlapcov a pán učiteľ. Veľmi sme sa tešili, ale boli sme aj trošku nervózne, čo nás tam bude čakať. Po príchode do mestskej športovej haly nás privítali pani učiteľky a preplnená hala, v ktorej už bolo veľa športovcov pripravených súťažiť. Súťažilo sa v troch disciplínach a to ľah sed, člnkový beh, hod plnou loptou a chlapci hrali futbal. V silnej konkurencii sa nám darilo celkom dobre, keď náš žiak Viktor Petrovič získal prvé miesto v skoku do diaľky a vo futbale naši chlapci získali 5. miesto, keď až na jedenástky prehrali s Komárnom. Po udelení cien sme sa vybrali na cestu domov. My dievčatá sme boli najskôr smutné, že sa nám nepodarilo vyhrať, ale nič sa nedeje. O rok sme tu zase, silnejší a rýchlejší.                        

                Jenifer Palová   8.ročník

                

Krajské kolo v prednese poézie a prózy

Vo štvrtok, 6. apríla sa víťazi školského kola v prednese poézie a prózy zúčastnili v Novej Vsi nad Žitavou krajského kola. Zo štyroch našich žiakov traja získali krásne umiestnenie vo svojich kategóriách. V najmladšej kategórii sa v prednese prózy umiestnil na 3. mieste žiak z prvého ročníka Kevinko Karvay, v druhej kategórii získal 3. miesto v prednese poézie žiak 4.ročníka Marek Krajcsovics a v najstaršej kategórii žiakov získala 1. miesto v prednese prózy Jenifer Palová z 8.ročníka. Víťazom srdečne blahoželáme a budeme držať našej Jenifer palce v celoslovenskom kole recitačnej súťaže v Spišskej Novej Vsi, ktoré sa uskutoční v máji.

Vedomostná olympiáda v Leviciach

Dnes sme ja, moji kamaráti a pán učiteľ vyrazili na vedomostnú súťaž do  Levíc. Dostať sa na vedomostnú olympiádu nebolo také jednoduché. Najskôr sa v našej škole konalo školské kolo v troch predmetoch - v slovenčine, matematike a biológii. Najlepší v týchto kategóriách postúpili do  krajského kola vedomostnej olympiády v Leviciach. Dostal som sa tam aj JA (Janko Sýkora) na matematiku, Rasťo na biológiu a Jenifer na slovenčinu. Po príchode do ŠZŠ v Leviciach nás pán riaditeľ pekne privítal a rozdelil nás do tried, kde budeme písať testy. Ja a Rasťo sme zostali v jednej triede a Jenifer šla do PC učebne, kde sa konal test zo slovenského jazyka na počítačoch. Otázky v testoch neboli vôbec jednoduché, ale poradili sme si s nimi a už nám zostalo len čakať, ako sme dopadli. Túto chvíľu nám vyplnili žiaci so svojím programom, za ktorý si zaslúžili veľký potlesk. A už to začalo, idú výsledky. Ako prvú začali vyhodnocovať biológiu. Keď vyhlásili Rasťove meno ako prvé, veľmi sme sa potešili. Potom nasledoval slovenský jazyk a zase prvú hlásili Jenifer. Hovoríme si, že je pekne získať dve tretie miesta a keď sa ešte niečo zadarí aj mne, bude to super. Nasleduje matematika, som plný očakávaní. Po prečítaní druhého a tretieho miesta mi do reči veru nebolo, ale potom som počul svoje meno. Áno, som  prvý! Hurááááááááááá! Cesta domov bola veľmi veselá, veď získať na krajskej olympiáde dve tretie a jedno prvé miesto je veľký úspech. Veľmi ma teší, že sme mohli urobiť dobré meno nielen sebe, ale aj našej škole.

      Ján Sýkora 9.ročník

Naši najstarší žiaci majú radi hodiny informatiky,kde pracujú na počítačoch a tabletoch. Svoje vedomosti a zručnosti si vyskúšali v projekte interaktívnej školy pod názvom “Animuj svoj svet“, kde mali vytvoriť krátky animovaný film na tému povolanie. A ako sa im to podarilo? Svojím dielkom sa dostali medzi 10 najlepších videí z celého Slovenska a v internetovom hlasovaní“ Hlas verejnosti“  obsadili krásne tretie miesto. Na videu pracovali Rastislav Kotlár, Erik Belan, Drahomíra Helebrandová. Video povolanie ,,MURÁR´´si môžete pozrieť TU 

 

Súťaž zručnosti je našou obľúbenou a ako každý rok aj tento spojila triedy I.B., I.C. a III.C.  V tomto roku sme sa prechádzali čarovnou krajinou a stali sme sa pirátmi a princeznami. Vyrobili sme si papierové koruny a širáky, navliekli sme princeznám korále, vymodelovali kráľovský šperk či pirátsku trofej – diamant. Keď sa nám podarilo zdolať všetky čarovné disciplíny, pani učiteľky nás kráľovsky pohostili – chlieb s vajíčkovou nátierkou nikdy nesklame, ale nemyslite si, natieranie sme zvládli sami a na jednotku. 

Medzi netradičné formy rozvoja čitateľskej gramotnosti zaraďujeme aj ľudové či moderné rozprávky. Svet rozprávok  je deťom veľmi blízky, môže ich motivovať k čítaniu a rozvíjať pozitívny vzťah ku knihám. Do zázračného sveta fantázie nazreli  žiaci 1.stupňa  počas edukačnej a zážitkovej aktivity ,,O rozprávkach“. Prostredníctvom interaktívnej techniky spoznávali, rozprávky, rozprávkové postavy a ich vlastnosti . Súťažili o najvyššiu vežu v kráľovstve, hádali hádanky, hrali sa na Popolušku, keď triedili farebné vrchnáky, ktoré im nahrádzali povestný hrach a šošovicu. Chlapci sa zúčastnili  rytierskeho turnaja a  dievčatá stridžieho behu. Pomocou  hier i praktických úloh sa mohli sami presvedčiť o správnosti určitého konania  a správania  ako je náklonnosť k dobru, pracovitosti, čistote, či spravodlivosti. Popri tom sa zabávali s zároveň získali veľa citových zážitkov i užitočných poznatkov pre svoje vnútorné obohatenie. 

PaedDr. Mária Fabšíková, koordinátor

Je známe, že deti majú v hlave plno skvelých nápadov a šikovné rúčky na vytvorenie čohokoľvek. V mesiaci  apríli sa konala už tretia séria tvorivých dielní pre deti 1. stupňa pod názvom ,Jarná dielňa“, kde sa tieto predpoklady plne potvrdili. Deti sa v úvode dozvedeli o znakoch jari a jarných premenách. Jarný motív  káčatka na pažiti,  bol pre nich primeraným námetom nielen z pohľadu ľahkosti a prístupnosti výtvarného stvárnenia, ale aj  z pohľadu pracovného využitia. Deti  kreslili, strihali, lepili, kombinovali rôzny materiál z papiera a vytvárali svoju vlastnú kompozíciu. Výsledkom boli obrázky na pohľad i na ,,pohnat“ veľmi pekne esteticky i manuálne zvládnuté. Príjemná pracovná atmosféra, pohoda a dobrá nálada bola na záver umocnená zážitkom z ,,kačacieho tanca“, ktorý sa deti naučili. Odmenou za úsilie bola spoločná fotografia všetkých detí pod galériou obrázkov a samozrejme aj sladká odmena.     

PaedDr. Mária Fabšíková, koordinátor

 

Vo štvrtok, 6. apríla sa víťazi školského kola v prednese poézie a prózy zúčastnili v Novej Vsi nad Žitavou krajského kola. Zo štyroch našich žiakov traja získali krásne umiestnenie vo svojich kategóriách. V najmladšej kategórii sa v prednese prózy umiestnil na 3. mieste žiak z prvého ročníka Kevinko Karvay, v druhej kategórii získal 3. miesto v prednese poézie žiak 4.ročníka Marek Krajcsovics a v najstaršej kategórii žiakov získala 1. miesto v prednese prózy Jenifer Palová z 8.ročníka. Víťazom srdečne blahoželáme a budeme držať našej Jenifer palce v celoslovenskom kole recitačnej súťaže v Spišskej Novej Vsi,ktoré sa uskutoční v máji.

V pondelok, 3. apríla, navštívili našu školu dobrovoľníci zo združenia ,,Červený nos". Naším žiakom z variantu C zahrali terapeutické predstavenie ,,Fidliká". Účinkujúci vytvorili pre naše deti predstavenie plné hudby, ktoré sa vyznačovalo citlivosťou a všestrannosťou voči deťom, ľudským a láskavým prístupom. Deťom sa predstavenie veľmi páčilo a ocenili hlavne jeho hudobnosť a inovatívny prístup umelcov. Za príjemný zážitok im zo srdca ďakujeme.

Každoročne si v knižniciach po celom Slovensku deti a tety knihovníčky pripomínajú výročie narodenia najväčšieho známeho rozpravkára, Hansa Christiana Andersena. Spolu strávia noc v knižnici, plnej tajomstiev a kníh. Nebolo tomu inak ani tento rok. Pani učiteľky Olinka Ondraková a Marta Opoldusová prišli po večeri na školský internát s pripravenými aktivitami pre deti. Najskôr sa čo-to dozvedeli o spisovateľke Márii Ďuríčkovej, čítali a prezerali si jej knižky, pozreli si rozprávku O Guľkovi Bombuľkovi a väčšie deti si vypočuli povesť Dunajská kráľovná. V tvorivých dieľničkách vyrobili malých Guľkov Bombuľkov z vlny, celý dvorček so zvieratkami a Dunajskú vodnú vílu. Odmenou im bol sladký koláč, ktorý im upiekli pani vychovávateľky.

Školské kolo v prednese poézie a prózy sa tradične konalo začiatkom mesiaca marca, ktorý označujeme ako mesiac knihy. Poéziu a prózu od slovenských  spisovateľov recitovali žiaci zo  všetkých ročníkov variantu A a tiež víťazka za praktickú  školu. Počas prestávky vystúpila so svojím programom žiačka zo ZUŠ Ladislava Mokrého v Topoľčanoch. V jej podaní odznelo gitarové sólo a skvelá interpretácia prózy. Súťažiaci žiaci sa mohli inšpirovať v tom, ako  správne vystupovať a ukázať svoje danosti a talent. Tých, ktorým sa to podarilo, porota dňa 14.3.2017 ocenila a vybrala na postup do krajského kola. Našu školu budú v krajskom kole, v Novej Vsi nad Žitavou, reprezentovať  Kevin  Karvay z 1.roč., Marek Krajczovicz zo 4.roč. a  Jenifer Palová z 8.roč. Blahoželáme!

Tak, ako každý rok sa naše deti prezentujú výstavou výtvarných a priestorových prác v Galérii mesta Topoľčany. Tak tomu bolo aj teraz. Celú zimu tvorili, maľovali, kreslili, lepili, modelovali, až vznikli dielka, ktorými sa pochvália všetkým obyvateľom mesta. Vernisážou, ktorá sa konala 15. marca, výstavu otvorili.

Ako ináč si pripomenúť Marec – mesiac knihy, ak nie návštevou knižnice. Veru bolo super – teta knihovníčka si pre nás pripravila kvíz : „Prstom po mape“...ale najskôr pekne po poriadku. Úvodom nás oboznámila, ako sú knižky v knižnici poukladané podľa abecedy, farebne označené, a dokonca že na jeden krát si môžeme požičať len 10 knižiek a encyklopédie majú dokonca svoju vlastnú miestnosť. Celý kvíz bol doplnený super obrázkami z múdrych encyklopédií a dozvedeli sme sa všeličo o žralokoch, vtákoch, púšti, pyramídach, svetadieloch, moriach a ľadovcoch. Tipovali sme aj koľko meria veľký čínsky múr...veeeľmi veľa  :). Zastavili sme sa na každom svetadieli, pozerali zvieratá, ktoré ho obývajú, a typické stavby pre svetové metropoly... Emil, Lukáš, Erik – veľkí chalani jednoducho „bodovali“... aj teta knihovníčka ich chválila :) . Takto sme veru v knižnici precestovali celý svet a nezabudli sme sa pofotiť aj v domčeku – pre „škôlkarov. Cestou z knižnice sme nezabudli si „pohopkať „ na hracom chodníku...

Dňa 9.marca 2017  žiaci 1. stupňa a PŠ navštívili Tríbečskú knižnicu v Topoľčanoch kde na nich čakalo zaujímavé podujatie pod názvom: „Ríša vedomostí a fantázie“. Zamestnanci knižnice priblížili deťom prostredníctvom bábkového divadla slovenskú ľudovú  rozprávku O červenej Čiapočke. Počas besedy sa dozvedeli o ,,ríši fantázie“ a spoločne rozobrali dobro a zlo v rozprávkach. Vo vedomostnom kvíze o jari a jarných kvetoch, si overili svoje poznatky o jarnej prírode a získali nové informácie. Deti mali možnosť prezrieť si rôzne detské knihy, zábavnú i náučnú literatúru. Tých mladších očarili najmä bohato ilustrované  detské publikácie. Pobyt v mestskej knižnici sa všetkým páčil. Cieľom  podujatia bolo zábavnými formami práce s knihou podporiť u žiakov dobrý a trvalý vzťah ku knihe, knižnici, k čítaniu a poznávaniu nového.                                             

PaedDr. Mária Fabšíková, koordinátor

Ráno, 9. marca sa naše deti tešili na ďalšie divadelné predstavenie, rozprávku o tom, ako sa zo zlej, lakomej a pyšnej kráľovnej stala rozumná a pracovitá kráľovná. Príbeh o Zbojníckej Kráľovnej nám prišlo zahrať divadielko Portál.

Dňa 9.2.2017 sa v dopoludňajších hodinách uskutočnila tvorivá dielňa pre žiakov I. stupňa SŠI. Témou bola výroba a ukážky karnevalových masiek. Deťom sa téma veľmi páčila a každý žiak si vlastnoručne vyrobenú masku s radosťou odniesol domov. Inšpiráciou boli rôzne motívy zvieratiek, čerti, motýle a benátske masky a škrabošky

Čarovný vianočný čas sa pomaly vkráda do studených dní a prináša nám chvíle očakávania, šťastia a pohody. Je tradíciou, že pred vianočnými sviatkami si naše deti pozvú hostí, rodičov a priateľov na svoje vianočné vystúpenie. Tak to bolo aj v tomto roku. Pozvanie okrem rodičov prijali aj pán primátor Ing. Peter Baláž, RNDr. Harinek z charitatívnej organizácie, PhDr. Hašanová a Mgr. Klačanská z CPPPP v Topoľčanoch. Deti sa predviedli nielen spevom, recitáciou, ale aj vinšami, koledami, divadielkom, tančekom. Vianočná nálada z vystúpenia pretrvala až do večera.

Zvýšenie efektivity vzdelávania žiakov so zdravotným znevýhodnením

Naša škola získala v  rozvojovom projekte MŠVVaŠ SR „Zvýšenie efektivity vzdelávania žiakov so zdravotným znevýhodnením 2016“ ďalšie dve interaktívne tabule. Cieľom projektu bolo s pomocou  moderných informačných technológií dosiahnuť vyššiu efektívnosť výchovno-vzdelávacieho procesu našich žiakov, zmodernizovať a zefektívniť proces vyučovania a implementovať moderné metódy a prostriedky vzdelávania do vyučovacích predmetov.V našej škole všetci žiaci majú osvojené IKT kompetencie na veľmi dobrej úrovni. Ťažie postihnutí žiaci pracujú aj s pomocou iPadov, žiaci vo var A pracujú s tabletmi a takmer všetky triedy sú vybavené interaktívnymi tabuľami.Svoje schopnosti a zručnosti sme pred viedli počas Dňa otvorených dverí 24.11.2016. Sme na seba pyšní, pretože nás všetci chválili, akí sme šikovní.

Vianočná tvorivá dielnička

Žiačikovia prvého stupňa sú veľmi snaživý a v ničom nezaostávajú za svojimi staršími spolužiakmi. Vo štvrtok, 8. decembra sa stretli v prváckej triede a spoločne sa snažili priblížiť si a skrášliť vianočný čas vlastnými rúčkami. Za pomoci pani učiteliek tak vznikli krásne obrázky anjelikov, ktoré ozdobili chodbu našej školy.                            

Hodina kódu

Naša škola sa v tomto roku po prvýkrát zapojila do celosvetovej akcie Hour of Code (Hodina kódu), ktorej sa každoročne zúčastňujú desiatky miliónov žiakov z viac ako 180 krajín sveta. Cieľom tohto podujatia je priblížiť žiakom základy programovania, s ktorým sa v dnešnej dobe stretávame skoro všade. Pre deti bolo pripravených niekoľko zaujímavých úloh. Naši žiaci si vybrali robotov z Hviezdnych vojen, ktorých programovali ukladaním blokov s príkazmi. Po splnení všetkých 15 úloh dostali certifikáty účasti na tomto podujatí. 

Mestská polícia očami det

Dňa 6.12. 2012 sa v Galérii mesta Topoľčany uskutočnilo vyhodnotenie výtvarnej súťaže Mestská polícia očami detí, do ktorej sa zapojili aj žiaci našej školy. Naši žiaci Rastislav Kotlár a Drahomíra Helebrandová  so svojim dielom obsadili prvé miesto za čo im srdečne blahoželáme! 

Mikuláš v škole

Predvianočné obdobie je plné očakávania sviatkov a príprav na ne. Deti však každý rok čakajú odmenu za svoju prácu od najštedrejšieho darcu- Mikuláša. Ten prišiel aj so sánkami už v piatok 2.decembra. Deti v triedach stíchli a čakali, čo im tento rok nadelí. K balíčkom sladkostí, ktoré  od Mikuláša dostali pridali peknú básničku s veľkým úsmevom.

                                                                                                                                                                              

Snehulienka a sedem trpaslíkov

Stalo sa už tradíciou, že v predvianočnom čase si na naše deti spomenú aj študentky zo strednej školy pedagogickej. Aj tento rok si pripravili krásne divadelné predstavenie O Snehulienke a siedmych trpaslíkoch. Kultúrny dom v Továrnikoch tak ožil rozprávkovými postavičkami, piesňami a radosťou detí.                                       

iBobor

Piatok 11.11.2016 sa v našej škole opät niesol v duchu informatickej súťaže iBobor, ktorej symbolom je usilovný, inteligentný a čulý bobor. V tomto roku sa súťaže zúčastnilo až 62 981 súťažiacich z 921 škôl. V našej škole sa zapojili žiaci 6.-9. ročníka, ktorí súťažili v kategórii Bobríci. V tomto roku sme mali 9 úspešných riešiteľov. Úspešným riešiteľom gratulujeme!

 

 

Celkové poradie              Meno, priezvisko a trieda                      Dosiahnutý výsledok

467. - 676.                             Adriana Karvayová, VII. A  (9.ročník)                       84,00 bodov, 97. percentil             

467. - 676.                             Nikolas Miškovič, VII. A (9.ročník)                         84,00 bodov, 97. percentil            

954. - 1374.                            Erik Belan, VII. A (9.ročník)                                  76,00 bodov, 94. percentil            

1713. - 1727.                            Lukáš Rác, IV.A (6.ročník)                                     71,00 bodov, 89. percentil              

1769. - 2273.                           Lukáš Daniš, VI.A (8.ročník)                                  68,00 bodov, 89. percentil             

1769. - 2273.                           Ján Sýkora, VII. A (9.ročník)                                68,00 bodov, 89. percentil             

2346. - 2917.                           Martin Machovič, 4. B (8.ročník)                            64,00 bodov, 85. percentil          

2346. - 2917.                           Jenifer Pallová, VI.A (8.ročník)                             64,00 bodov, 85. percentil            

2955. - 3003.                          Mário Palo, IV. A (6.ročník)                                   62,00 bodov, 81. percentil

Športom pre červené stužky

V tomto školskom roku sa naša škola  po prvýkrát zapojila do kampane „Športom pre Červené stužky“. Táto nebezpečná choroba nám nie je ľahostajná, a preto sa snažíme  každoročne našim žiakom priblížiť túto problematiku, aby sa naučili zaujať správny postoj k vlastnému zdraviu a životu, ako aj k zdraviu a životu druhých ľudí. Súčasťou tohtoročného ročníka sú už tradične rôzne aktivity s ňou spojené. Koordinátorka protidrogovej prevencie Mgr. Daniela Božiková spolu s učiteľmi telesnej a športovej  výchovy Mgr. Anettou Žeiskovou a Mgr. Miroslavom Bátovským zorganizoval športovú akciu na podporu kampane pod názvom „Športom pre Červené stužky“. Športová akcia sa uskutočnila dňa 4. 11. 2016 na ihrisku našej školy v Tovarníkoch. Nakoľko sme škola s menším počtom žiakov, turnaja sa zúčastnili štyri triedy ročníkov 5. – 9. Žiaci súťažili v dvoch disciplínach – vybíjaná dievčatá a futbal chlapci. Na turnaji sa zúčastnilo 33 žiakov. Sme radi, že sme mohli prispieť do kampane v boji proti AIDS.

Jesenné dni hýria farbami a do trávy cupkajú plody jesene. Naše deti z najnižších ročníkov sa stretli v prváckej triede, aby sa dozvedeli niečo nové a z drobných plodov a semiačok vytvorili niečo krásne. Tak vznikli krásne mandaly z úrody zozbierali v záhrade a na poli.

V októbri vyhlásilo Tríbečske múzeum súťaž pre malých výtvarníkov na tému Vitamínkovia, do ktorej sa zapojili aj deti z našej školy. Zo 70 -tich prác bolo ocenených 6, z toho dve práce našich žiakov. Radosť nám urobili naši prváčikovia a Lukáš Rác z 5. triedy. Blahoželáme!

Každoročný sviatok duchov a bosoriek, Halloween, musíme riadne pripraviť. Okrem výzdoby v škole a v internáte sme sa vybrali aj na tvorivé dielne do galérie nášho mesta. Tu sme vyrezávali tekvičky, vyrábali masky, kreslili, strihali, lepili, maľovali spolu s deťmi zo škôl a škôlok z nášho mesta. A vôbec sme sa nedali zahanbiť.

24.10.2016 sme si aj na našej škole pripomenuli Medzinárodný deň školských knižníc a zapojili sme sa do celoslovenského projektu Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice na tému Vzájomné učenie sa žiakov vo dvojiciach alebo v malých skupinách. Pri zábavných aktivitách vzájomného kooperatívneho učenia sa učili žiaci spolupracovať, komunikovať a vzájomne sa hodnotiť. Pri vzájomnom učení  lepší žiaci pomáhali slabším, starší mladším, slabší sa učili prijať pomoc.

V piatok, 21. októbra sa jedáleň našej školy rozozvučala tónmi známych piesní. Deti prišiel potešiť a poučiť hudobník a spevák z agentúry Čekovský. Koncert bol zameraný na finančnú gramotnosť a mal deti hravou formou, pomocou hádaniek, poučiť o význame a využití platidiel. Deti sa výborne zabávali, spievali známe piesne, tancovali. Ďakujeme za príjemne strávený deň.
September kráča míľovými krokmi a naši žiaci už naplno pracujú na svojich úlohách, ale zaujímajú sa aokolie, prostredie, v ktorom žijú. Preto sa vybrali na pozvanie Topoľčianskeho osvetového strediska na akciu, nazvanú „ Príroda Nitry v obrazoch“. Malí aj veľkí strávili príjemné chvíle s ochranármi a lesníkmi, ktorí si pre deti pripravili kvíz, kamienkové piškvorky, obrázkové pexeso, film a zaujímavé rozprávanie. 
Zazvonil školský zvonec a zavolal deti do školy. Stíchli ihriská, kúpaliská, parky. Detskú vravu počuť z tried, chodieb, klubovní, jedální. Ožili opustené školy. Deti sa z prázdnin vrátili opálené, oddýchnuté, plné nových zážitkov. Do školských lavíc zasadli aj malí žiačikovia v prvých triedach, plní očakávania aj strachu z nového,  nepoznaného. Ráno zakývali mame a ockovi, a ako veľkí, odišli so svojimi novými pani učiteľkami. V našej  prváckej triede si do lavíc prvý krát zasadli: Jarko Múčka, Lívia Kotlárová, Shanel Sýkorová, Lukáško Kajnar,  Kevinko Karvay a Martinko Mišeje.

Novinky

Kontakt

  • Spojená škola internátna, Tovarnícka 1632, Topoľčany s organizačnými zložkami Špeciálna základná škola internátna, Tovarnícka 1632, Topoľčany a Praktická škola, Tovarnícka 1632, Topoľčany
    Spojená škola internátna,Tovarnícka 1632, 955 01 Topoľčany
  • Ul. Tovarnícka: 038 5320021
    Ul.Dr. Pantočku:038 5225330              
    riaditeľ: 038 5321926 mobil: 0910915133  

Fotogaléria