• Ubytovanie žiaka

•  Vnútorný predpis č. 1/2022

Článok I.

Úvodné ustanovenie

1. Tento vnútorný predpis stanovuje výšku nákladov spojených  s ubytovaním v školskom internáte pri Spojenej škole internátnej v Topoľčanoch

Článok II.

Príspevok na ubytovanie

1. Výšku mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov spojených s ubytovaním v školskom internáte, ktorého zriaďovateľom je orgán miestnej štátnej správy v školstve, určí riaditeľ školského internátu alebo riaditeľ školy, ak je školský internát jej súčasťou, na jedného žiaka najviac 45 % zo sumy životného minima pre nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu.29) (§117 ods 5 zákona č. 245/2008).

1. Tento príspevok sa uhrádza vopred do 20. dňa kalendárneho mesiaca, ktorý predchádza kalendárnemu mesiacu, za ktorý sa príspevok uhrádza. Výška mesačného príspevku sa zaokrúhľuje na celé eurocenty nahor .

1. Výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov spojenú s ubytovaním v školskom internáte pri Spojenej škole internátnej v Topoľčanoch

určujem na 1,00 €/ deň

1. Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov spojených s ubytovaním v školskom internáte sa neuhrádza, ak o to zákonný zástupca neplnoletého žiaka alebo plnoletý žiak písomne požiada a je členom domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi podľa osobitného predpisu.

Článok III.

Záverečné ustanovenie

1. Týmto vnútorným predpisom sa ruší predpis na ubytovanie zo dňa 20.06.2019.
          2. Tento vnútorný predpis  nadobúda účinnosť a platnosť od 01.09.2022 .

V Topoľčanoch  01.06.2022

.........................................