• Individuálny prístup ku žiakom.
    • Podpora a rozvíjanie kreatívneho myslenia žiakov.
    • Využívanie moderných digitálnych technológií v triedach.
    • Kvalitne vybavená a modernizovaná školská knižnica.
        • školský klub detí
        • Školský klub detí zabezpečuje činnosť zameranú na prípravu na vyučovanie a na oddych v čase mimo vyučovania.
        • školská jedáleň
        • Školská jedáleň zabezpečuje veľmi chutnú, plnohodnotnú stravu pre našich žiakov. Žiaci ubytovaní v školskom internáte odoberajú celodennú stravu.
        • školský internát
        • Školský internát zabezpečuje deťom našej školy výchovno-vzdelávaciu činnosť, ubytovanie a stravovanie pre 30 žiakov.
  • Najnovšie

• Súťaž v prednese poézie a prózy

Dňa 20.3.2024 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže. Žiaci si zmerali sily v prednese poézie a prózy. Prezentovali texty a básne prevažne z dielne slovenských autorov. Umelecké výkony hodnotila porota, do ktorej bola prizvaná zástupkyňa Tribečskej knižnice v Topoľčanoch pani Machová. Ocenení žiaci získali vecné odmeny. Všetci, ktorí sa umiestnili na prvom mieste budú našu školu reprezentovať v krajskom kole recitačnej súťaže, ktorá sa bude konať v Novej Vsi nad Žitavou. Všetkým recitátorom ďakujeme za účasť a výhercom srdečne gratulujeme.

• Deň ľudovej rozprávky.

Už niekoľko rokov si pripomíname deň narodenia nášho najväčšieho zberateľa slovenských ľudových rozprávok Pavla Dobšinského. Je to krásna tradícia. Dnes tomu nebolo inak s rozprávkou Remeslo má zlaté dno, ktorá nás vtiahla do deja až tak, že sme si priestory školy premenili na veľkú dielňu, v ktorej si žiaci mohli vyskúšať rôzne ľudové remeslá.

• Zážitkové vyučovanie v enviro učebni v Topoľčanoch.

Žiaci na I. stupni veľmi zaujímavo obohatili jeden zo svojich vyučovacích dní v novej enviro učebni v Topoľčanoch. Inovatívne a komplexne pod jednou strechou získali množstvo nových pútavých environmentálnych poznatkov hravou a interaktívnou formou a to prostredníctvom tabletov i náučných a workshopových tabúľ. Dozvedeli sa veľa informácii z oblasti odpadového a vodného hospodárstva i obnoviteľných zdrojov a taktiež zo života niektorých zvierat v regióne Topoľčian. Deťom sa aktivity veľmi páčili.

• Tvorivé dielne: „ Popoluška“

Naše deti sa naplno realizovali v tvorivých dielničkách na tému klasickej rozprávky: „Popoluška“. Aktivity vykonávali vo viacerých kreatívnych tímoch a pri práci využívali aj rôzny netradičný materiál.

Dievčatá vytvorili pre Popolušku krásne plesové šaty a črievičky, no a chlapci zase vyčarovali kráľovský kočiar, na ktorom sa viezla na bál. Z pod šikovných rúk detí vyšli aj výtvory operených holúbkov - najznámejších pomocníkov Popolušky. Deti sa s radosťou na Popolušku aj zahrali a zasúťažili si o to, kto bude najrýchlejší a najšikovnejší v triedení rôznych strukovín. Nakoniec zhotovili pre Popolušku aj korále z chutných a voňavých pukancov, na ktorých si v závere aj pochutili.

• Chráňme si zvieratá v zime

Zimné mesiace zvieratá a vtáctvo potrebuje ľudskú pomoc na prezimovanie. Naši žiaci vytvárajú prostredie, ktoré bude pre zvieratá priateľské. Sledujú náučné videá o prírode, diskutujú a vyrábajú kŕmidlá, ktoré umiestnili na školskom dvore. So záujmom sledujú, ako sa vtáčiky prikrmujú a radostne štebocú. Tieto aktivity podporujú záujem o prírodu, ale aj zodpovednosť voči ochrane zvierat a ich prostredia.

• Červené stužky - vyhodnotenie

V rámci celoslovenskej výtvarnej súťaže Červené stužky nám urobila radosť Karolínka Danišková z I. B triedy. Pod vedením pani učiteľky Kňazovickej vytvorila kúzelné dielko, ktoré získalo ocenenie v súťaži a bolo zaradené medzi práce, z ktorých bol zostavený kalendár na rok 2024. My sa teda Karolínkinmu obrázku budeme tešiť v máji.